Praha.cz

 
Nacházíte se: Průvodce Fotografie Prahy
Fotografie Prahy

Pražský hrad

Pražský hrad nabízí pohled na nejkrásnější panorama Prahy. Jestli se díváte z Karlova mostu nebo třeba Petřínské rozhledny, naskytne se Vám nádherný pohled na hrad, který je zasazen do prostředí Malostranských uliček a majestátně nad nimi vyčnívá.

Za zmínku stojí také všechna nádvoří, která se tvořila postupně s dobou a ukazují několik historických období, významných jak pro Prahu, tak pro České země. A žádný návštěvník Prahy si samozřejmě nenechá ujít možnost vyfotit se s hradní stráží, která střeží vchod, například u známé Matyášovy brány.

Celý článek...
 

Karlův Most

Když před více než 500 lety stavěli Karlův most, asi nepředpokládali, že zažije to co dnes. Denně se po něm prochází tisíce turistů, kteří obdivují nejen jeho historickou hodnotu, výzdobu sochami od významných českých sochařů, ale také mnoho stánků s upomínkami na Váš výlet do Prahy.

Můžete si odtud odnést například svůj portrét nebo si poslechnout písničku od flašinetáře, která Vás přenese do dávných dob. Pokud bude krásné počasí, můžete se nechat zlákat nabídkami projížděk po Vltavě, kde si odpočinete a naberete síly na další poznávání krás Prahy.

Celý článek...
 

Centrum Prahy

Nejsou to jen prázdná slova, když se o Praze říká, že je stověžatá. Kam pohlédnete, uvidíte jednu věžičku vedle druhé. Nejkrásnější výhled nabízí Petřínská rozhledna, kde dohlédnete až na samý okraj Prahy. Nesmíme ani opomenout výhled od Pražského hradu či Staroměstské radnice. Naskytnou se Vám takové pohledy, které neuvidíte odnikud ze země.

Nebo se můžete svézt kočárem, který Vám navodí atmosféru dávné doby. Narazíte na místa tak výjimečná, že je budete chtít vidět znovu a znovu.

Celý článek...
 

Pražská zákoutí známá i neznámá

Na fotografií můžete shlédnout jak místa, která jsou všem návštěvníkům Prahy známá, ale i ta, která jsou zapomenutá, ale stejně krásná. V ulici Nový svět si budete připadat, jak když opravdu kráčíte někam jinam. Při prohlídce pražské Zoo mnoho návštěvníků zapomíná na krásný Trojský zámek stojící ihned vedle.

Ještě méně lidí se dostane k Emauzskému klášteru s nevšední špičatou střechou, kostelu sv. Františka z Assisi či Břevnovskému klášteru, které zajisté patří mezi významné památky v české historii. Nakonec se můžeme zastavit i na některým z pražskýh hřbitovů, např. Vyšehradském, kde leží mnoho slavných osobností, kteří si zaslouží náš obdiv i po tolika letech.

Celý článek...
 

Noční Praha - kouzelnější než ve dne?

Ten, kdo si vyšel na procházku Prahou i ve večerních či pozdně nočních hodinách mi dá určitě za pravdu, že kouzelnější pohled jen těžko uvidí! Panorama osvíceného Pražského hradu je jen jeden z pohledů, který stojí za to vidět.

Procházkou po nočním Karlově mostě se dostanete na nábřeží, kde můžete narazit na další nádherné památky jako je Národní divadlo, které se v nočním světle blyští snad ještě více než ve dne nebo také Úřad Vlády se zlatě zářící kopulí.

Poté se ještě projděte pražskými uličkami, kde na Vás budou dýchat duchové města. Nakonec budete ze všeho ohromeni tak, že nebudete moci usnout a budete se na ta nádherná místa neustále vracet nejen ve spánku.

Celý článek...
 

Pražské mosty a zahrady

Pokud se necháte zlákat na projížďu parníkem po Vltavě, určitě neprohloupíte. Uvidíte nejen krásné pražské mosty a významné památky, ale navíc si odpočinete a naberete síly na další poznávání.

Když budete chtít vidět více přírody pohromadě, není nic snazšího než vyjet si lanovkou na Petřín a uvelebit se na dece v některé části Petřínských sadů, kde můžete také obdivovat krásný výhled na Prahu. Nebo navštivte některou z pražských zahrad, které Vás ohromí svou upraveností a geometricky upravenými keři či stromy, že si budete připadat jak v pohádce.

Celý článek...
 


O autorovi:
Michal Němejc je profesionální fotograf, kterého Praha okouzlila natolik, že se rozhodl její atmosféru zachytit objektivem fotoaparátu. Během let 2005–2007 vytvořil rozsáhlou galerii s názvem Krásy Prahy, nově pak turistický průvodce Prahou, který najdete na adrese www.kamvpraze.info. Kromě Prahy Michal Němejc fotografuje i krajinu - www.krasyprirody.cz vás přesvědčí o tom, že za krásnými přírodními scenériemi není třeba jezdit daleko.

Všechny fotografie je možné zakoupit pro komerční i nekomerční účely za výhodné ceny. Bližší informace získáte na e-mailové adrese michal@krasyprirody.cz.

DOPORUČUJEME

Fotografie Prahy - Galerie nejkrásnějších míst a zákoutí Prahy. | Kam v Praze - Načerpejte inspiraci v turistickém průvodci Prahou.

Kde nás najdete online

Facebook Praha.cz Twitter Praha.cz Google+ Praha.cz